business hand pushing fintech or financial technology button on a touch screen interface

Inwestycje Fintecha w tym roku wzrosły w ubiegłym roku w średnim rozmiarze, a 23 miliony razy więcej funduszy wzrosło o 5 milionów dolarów.Badania przeprowadzone przez GlobalData pokazują, że mniejsze rundy spadają znacząco w porównaniu z 2016 r., A 22 procent mniej aktywności poniżej 5 mln dolarów. Ameet Phadnis, dyrektor ds. Badań i analiz w sektorze usług finansowych, komentuje w towarzyszącym wydaniu:

“Z powodu wzrostu inwestycji widać, że wiele nowych pomysłów jest finansowanych w przestrzeni fintech, oferując tym samym wiele innowacji i zakłóceń”.

Pierwsze rundy miały również pierwszeństwo przed zastrzykami pieniężnymi w fazie pieniężnej wśród inwestorów, a statystyki pokazują, przy czym tylko cztery procent środków finansowych występuje w wielu rundach.Fintech był przemawcą globalnej społeczności, ponieważ banki coraz bardziej konkurują o nieosiągalnych klientów, a Blockchain odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu rozwiązań alternatywnych dla starszych systemów.
Tempo zmian jest oczywiste na całym świecie, GlobalData ujawnia, z amerykańską supremację fintech szybko ustępując miejsca na rynki europejskie i azjatyckie.

“Pozostałe rynki ciągle chwytają udziały z USA, zmniejszając w ten sposób dominację z niemal 60-procentowego udziału w 2014 r. Do około 43 procent w 2017 r.”

powiedział Phadnis, wraz z wydaniem opisującym fintech jako “w dobrym czasie”.
Wcześniej w tym miesiącu CBS Insights zawierało trzynastu firm z listy Blockchain na 250 startowych listach wschodzących graczy z branży fintech.

Wiadomość od cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *