Naruszenia danych, jak niedawne włamywacze Equifax i Deloitte, zwracają uwagę na fakt, że dane osobowe nie są bezpieczne. W wielu obszarach dane są zagrożone z powodu naruszenia, które spowodowałoby utratę prywatności, a może finansów. Harvard Business Review (HBR) uważa, że ​​technologia Blockchain musi zapewnić bezpieczeństwo danych zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorstw. Ponieważ Blockchain zapewnia bezpieczną i niezmienną księgę, HBR twierdzi, że stanowi klucz do przywrócenia prywatności danych.

Według artykułu:

“Możesz przechowywać poświadczone kopie dokumentów tożsamości, wyniki testów biometrycznych, dane o zdrowiu lub certyfikaty akademickie i szkoleniowe online, dostępne w każdej chwili, ale bezpieczne, chyba że oddasz klucz. Na poziomie całego systemu baza danych jest bardzo bezpieczna.”

Każdy z tych obszarów ma już pilotów technologii Blockchain, ponieważ firmy starają się korzystać z systemu dystrybucji rozdzielczej, aby zarówno chronić dane, jak i utrzymywać dostęp. Wraz ze wzrastającą publikacją i podnoszeniem świadomości technologia nowatorska będzie nadal przyjmować w nowych i zróżnicowanych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *